Oficjalny blog serwisu zapytaj.onet.pl

Czym jest Zapytaj.onet.pl?

Zapytaj.onet.pl jest społecznościowym serwisem wymiany wiedzy, dzięki któremu każdy może znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie.

Zasada funkcjonowania jest trywialna – użytkownicy wzajemnie pomagają sobie, udzielając odpowiedzi na pytania zadawane przez pozostałych członków społeczności serwisu.

Jasny podział pytań na kategorie i zastosowanie tzw. Tagów pomaga w szybkim i bezproblemowym odnalezieniu odpowiednich informacji. Nie ma ograniczeń co do liczby kategorii – zapraszamy do podawania własnych propozycji.

Ale jak to właściwie działa?

Całą zasadę działania serwisu można streścić w 4 punktach:

 1. Założenie konta w serwisie
 2. Zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi
 3. Odpowiadanie na pytania innych
 4. Ocena odpowiedzi innych użytkowników

Na czym polega siła Zapytaj.onet.pl?

Cała wiedza oferowana przez serwis jest tworzona przez społeczność jego użytkowników.

Oznacza to, że osoba poszukująca informacji nie jest zdana na bezduszne, nie zawsze aktualne i rzetelne strony www – zamiast tego odpowiedzi udzielają jej prawdziwi ludzie, osoby takie jak ona sama – którym również zależy na jak najpełniejszym rozwiązaniu problemu.

Wykorzystywany w zapytaj.onet.pl system ocen udzielanych odpowiedzi pomaga w utrzymaniu wysokiej jakości i rzetelności przekazywanej wiedzy. Jednocześnie nagradza i wyróżnia użytkowników szczególnie zasłużonych dla społeczności serwisu.

Celem zespołu pracującego nad zapytaj.onet.pl było stworzenie serwisu jak najbardziej przyjaznego dla przeciętnego użytkownika Internetu, serwisu, w którym nawet najmniej obeznane z Siecią osoby będą w stanie bezproblemowo odnaleźć poszukiwane informacje – czy nam się udało – oceńcie sami!

 • #1 napisane przez ~Kasia
  około 5 lata temu

  Zapytaj rządzi.! Ale stare było fajniejsze.!

  • #2 napisane przez ~kacperm1
   około 5 lata temu

   tak było lepsze

 • #3 napisane przez ~juem
  około 5 lata temu

  Chciałem tylko powiedzieć,że zdecydowanie nie podoba mi się strona.Ktoś zadał pytanie,czy się podoba to nikt nie napisał,że tak.Nikt się nie może połapać.Więc proszę o przywrócenie dawnej strony

 • #4 napisane przez ~Inez
  około 5 lata temu

  Czemu zapytaj teraz jest takjie feeee?

 • #5 napisane przez ~Le Portrait de Petit Cossette
  około 5 lata temu

  Muszę was rozczarować. Mi podoba się nowy wygląd zapytaja. Jest bardzo wygodny – dla mnie oczywiście. Teraz jest raźniej. Według mnie.

 • #7 napisane przez ~Lina
  około 5 lata temu

  Chciałabym podsunąć pomysł. A mianowicie w powiadomieniach powinny zostać umieszczone, hm nie wiem jak to wyjaśnić….yyy, takie kwadraciki xd By móc zaznaczać wiele powiadomień i kasować ich więcej zamiast jednego pojedynczo, ponieważ jest to irytujące i męczące.

  • #8 napisane przez ~♥ αri√iα ♥
   około 5 lata temu

   Właśnie. Poza tym do powiadomień dodać: ‚Dodano komentarz do Twojego profilu’ , ‚Otrzymałeś ostrzeżenie’ . Byłoby wygodniej, bo dodanie komentarza do profilu o ostrzeżeniu nie jest widoczne, póki ktoś nie wejdzie na profil i dalej może na zgubę swojego konta kontynuować np. spamowanie.

 • #9 napisane przez ~Pati
  około 5 lata temu

  Zapytaj.pl wyjaśnijcie mi coś!!!!!
  Mam 1 pkt. bo usuwałam stare pyt.
  Chce zdobyć pkt. Więc chciałam odpowiedzieć na pytania ale pisze że mam za małą ilość pkt. by odp CO JEST???!!!!

 • #10 napisane przez ~♥ αri√iα ♥
  około 5 lata temu

  Bo za usunięcie każdego pytania zabierają z konta 10 pkt, bo „Usuwane zostają też odpowiedzi innych, przez co tracą punkty” i „Nie dajesz innym korzystać ze zdobytej w pytaniu ‚wiedzy’ „

 • #11 napisane przez ~eryczka
  około 5 lata temu

  wzelka

 • #12 napisane przez ~Akkarinka
  około 5 lata temu

  często wchodzę na zapytaja. Niestety często widzę jak dzieci odpowiadają na pytania dotyczące zwierząt.Są to złe podpowiedzi, czyli np. dawanie tuczącej mieszanki królikom. Apeluję by zastanawiac się nad pytaniami i odpowiedziami.
  Zapraszam na bloga: http://przemyslenia-akkarina.piszecomysle.pl

 • #13 napisane przez ~eryk
  około 5 lata temu

  Dlaczego?

 • #14 napisane przez ~zosia
  około 4 lata temu

  co tam

Brak trackbacków.